Family Café 2021 | Facebook

Family Café 2021

În cadrul programului nostru permanent “Family Café”, vă invităm luni 8 noiembrie, ora 19:00 la prima întâlnire din acest an școlar.
În prima parte va fi prezentată o experiență relevantă în comunitatea educațională finlandeză – realizată în cadrul proiectului derulat de Școala Metropolitană ARC Comunitate Educațională Rezilientă – #Profesor21, co-finanțat de Comisia Europeană, prin programul Erasmus+. ( Prof. Luiza Cristea)
În continuare, prof. Dănuț Mitruț, consilier de dezvoltare personală cu o experiență de 20 de ani în domeniu, v-a pregătit un set de exercții experiențiale prin care vă puteți întâlni cu aspecte ale antrenamentului în reziliență, care vă vor sprijini în gestionarea provocărilor cu care se confruntă părinții și copiii, elevii si profesorii, în această perioadă.
Family Café 2021 | Facebook
Scroll to top